W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: „Gdzie jest sztuka?”

Wystawa: „Gdzie jest sztuka?”
Data rozpoczęcia 2019-11-22
Godzina rozpoczęcia 18:00
Data zakończenia 2019-12-04
Miejsce atrium Collegium Norwidianum Katolickiego Uniwersytety Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

„Gdzie jest sztuka?” to wystawa, będąca zwieńczeniem cyklu warsztatów dotyczących najważniejszych zagadnienia ze sztuki najnowszej, ze szczególnym uwzględnieniem sztuki lubelskiej.

Co nietypowe w naszym projekcie to proporcja zajęć teoretycznych do praktycznych – większą część poświęciliśmy zagadnieniom historii sztuki najnowszej (przedstawionym w szerszym kontekście historycznym), czego celem było poszerzenie świadomości uczestników na temat nowych definicji sztuki, najnowszych technik i form, a także coraz to nowych wyzwań i możliwości, jakie sztuka ma przed sobą – zarówno jeśli chodzi o rozwój technologiczny, jak i uczestniczenie sztuki w dyskusjach dotyczących istotnych spraw społecznych. Dzięki takiemu przygotowaniu teoretycznemu autorów prac możemy powiedzieć, że wystawa mocno koresponduje z dotychczas powstałą sztuką – w pracach widoczne będą nawiązania do dadaizmu, twórczości Pollocka i Ingresa; oprócz obrazów i rzeźb z różnorodnych materiałów pojawią się też te wykonane w technice asamblażu oraz instalacje. Część dzieł porusza również aktualne, wzbudzające emocje w przestrzeni społecznej tematy (ochrona środowiska, cyberuzależnienia).

Wystawie towarzyszy również katalog, zawierający, oprócz zdjęć samych obiektów, wypowiedzi uczestników na temat sztuki napisane podczas zajęć, którzy zainspirowani tematami poruszanymi na zajęciach dochodzili do różnych wniosków i przemyśleń, często nawet nas zaskakujących dojrzałością i trafnością.

Wystawa ma pokazać – zarówno uczestnikom projektu, jak i odbiorcom – że sztuka jest cały czas obecna i ważna, że może być istotnym medium różnych treści, oraz że młodzi ludzie mogą brać udział w tak dużym kreatywnym przedsięwzięciu oraz współtworzyć sztukę lubelską i światową, wykorzystując możliwości, jakie daje miasto Lublin.

Wystawa jest zwieńczeniem cyklu warsztatów prowadzonych w ramach pierwszej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego, którego operatorem jest Teatrikon.

Wystawa objęta jest honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka oraz patronatem medialnym Dziennika Wschodniego i Radia Centrum. Wystawę można obejrzeć do 4 grudnia 2019 r..

Projekt realizowany ze środków finansowych Miasta Lublin. Operatorem Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego jest Fundacja T.E.A.M. Teatrikon.