W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Historie Ciała. Karolina Futyma

Wystawa: Historie Ciała. Karolina Futyma
Data rozpoczęcia 2022-07-22
Data zakończenia 2022-08-21
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Galeria Wystaw Czasowych +1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 3-5 zł
Kategoria Wystawa

Karolina Futyma w swoich pracach ukazuje relacje pomiędzy wnętrzem a zewnętrzem człowieka definiując to, co niewidoczne i pozawerbalne. Eksperymentując z kolorem i fakturą poszukuje stanu pomiędzy sztuką figuratywną a abstrakcją, dążąc jednocześnie do zachowania równowagi między ideą i jej wizualną reprezentacją.

Warstwy malarskie są dla niej metaforą tego, co w naturze ludzkiej tajemnicze, nieoczywiste, ukryte. Obrazy artystki prezentują zarówno tradycyjną formę wypowiedzi, nawiązując do klasycznego malarstwa jak i podejście eksperymentalne, w którym ciało wraz z abstrakcyjną materią stają się kluczowymi elementami jej twórczych rozważań.

Karolina Futyma obserwuje rzeczywistość, przenosi ją na płótno jako wątek opowieści o człowieku i jego wewnętrznym świecie, pełnym emocji, odczuć, ukrytych pragnień – tym co niewidoczne na zewnątrz.

Wystawa otwarta wt-czw 13:00-18:00 oraz pt-nd 12:00-18:00.
Bilety: normalny – 5 zł | ulgowy – 3 zł | dostępne w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com (niedziela – wystawa bezpłatna!)

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej