W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: „Historie foto/graficzne”

Wystawa: „Historie foto/graficzne”
Data rozpoczęcia 2016-02-15
Data zakończenia 2016-03-25
Miejsce Galeria Pracownia MDK2 w Lublinie, ul.Bernardyńska 14 a
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Galeria Pracownia zaprasza na spotkanie ze szlachetnymi, unikatowymi technikami sztuk pięknych. Wystawa „Historie foto/graficzne” to efekt  artystycznej  inspiracji i współpracy dwojga artystów: Aleksandry Błaszczak i Tomasza Wójcickiego oraz dwóch miejsc: Pracowni plastycznej Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie i Atelier.historyczni. Na wystawie zaprezentowane zostały linoryty Aleksandry Błaszczak, uczennicy klasy dyplomowej liceum Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Lu blinie, wychowanki MDK nr 2 oraz ambrotypy autorstwa Tomasza Wójcickiego, twórcy Atelier.historyczni. Ambrotypy, które powstały w ramach projektu  "Miejsca i typy ludzkie końca XIX wieku na fotografii współczesnej czyli obrazy z natury zdejmowane za pomocą światła", stały się inspiracją dla graficznych prac Aleksandry. Wystawa została zrealizowana w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

Podczas wernisażu będzie można posłuchać opowieści pana Tomasza o historii techniki tworzenia ambrotypów i obejrzeć historyczne warsztatowe akcesoria, które służyły fotografom 150 lat wstecz, zaś zainteresowani techniką linorytu będą mogli zapisać się na warsztaty jakie planuje przeprowadzić autorka graficznej części wystawy.

Wystawę można oglądać do 25 marca.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej