W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Inspiracje Ziemią... zakwitły bursztynem

Wystawa: Inspiracje Ziemią... zakwitły bursztynem
Data rozpoczęcia 2022-01-21
Data zakończenia 2022-02-13
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | City Project -1
Udział Płatny
Koszt udziału 4/8 zł
Kategoria Wystawa

Wszystko zaczęło się od Międzynarodowego Dnia Ziemi i wystawy Inspiracje Ziemią.... w kazimierskim spichlerzu Krzysztofa Przybyły w 1991 r. Wydarzenie to zaowocowało cyklem wystaw łączących malarstwo Krystyny Rudzkiej-Przychody i zainteresowania badawcze dr. Lucjana Gazdy naukowca z Politechniki Lubelskiej.

Badania dotyczące złoża bursztynu na Lubelszczyźnie, w których uczestniczył dr Lucjan Gazda, były na tyle inspirujące, że stały się  kolejnym tematem podjętym przez obydwojga przyjaciół. Monochromatyczne, nietransparentne, dwuwymiarowe lapidarium wystawy sprzed lat ma możliwość na całkowitą transformację. Przeobrazi się ona w zielenie glaukonitu, ciepłe, słoneczne barwy w odcieniach bursztynu. Podkreśli jego przeźroczystość, tajemniczość i magię. 

Wystawa Inspiracje Ziemią... zakwitły bursztynem to część retrospektywy i bieżącego malarstwa Krystyny Rudzkiej-Przychody oraz zjawiskowej kolekcji bursztynu dr. Lucjana Gazdy, to wystawa kusząca widza opowieścią pełną tajemnic, złotawej poświaty, mitów i prawdy o lubelskim bursztynie.

Wystawa czynna do 13 lutego: wtorek-czwartek | 13.00-18.00;  piątek-niedziela  | 12:00-18:00
Bilety w cenie 4/8 zł (środy bezpłatnie) w kasie CSK oraz na bilety.spotkaniakultur.com

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej