W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa: It Is Framed
Data rozpoczęcia 2017-04-09
Data zakończenia 2017-05-15
Miejsce Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, Plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Pierwsza w Polsce wystawa street artu prezentująca dzieła najważniejszych na świecie twórców. Jednocześnie premierowa wystawa najważniejszych i największych polskich kolekcji.
Artyści, których prace będą prezentowane na wystawie: Banksy, Cleon Peterson, Conor Harrington, D*Face, Escif, Evol, Faile, Futura 2000, Kofie, M-City, Nawer, Obey Giant, Roa, Robert Proch, Sainer, Seen, Vhils i inni.

Wystawa It Is Framed to nie tylko przegląd prywatnych kolekcji, ale również okazja do szerszego spojrzenia na fenomen kolekcjonowania sztuki ulicznej - różnych strategii zbierania tego, co kiedyś przypisywane było ulicy a dziś z wielkim powodzeniem funkcjonuje na światowym rynku sztuki. Prezentowane obiekty stanowią możliwie kompletny obraz zjawiska i co istotne - pochodzą z różnych okresów działalności artystów. Są zatem ciekawym przykładem antycypowania i świadomego gromadzenia sztuki ulicznej wśród polskich kolekcjonerów.

Na wystawie pokazane zostaną prace z kolekcji sosm.pl, Tomka Szpili, Pawła Kity, Maćka Malinowskiego.
Wystawa inauguruje obchody 20-lecia marki Brain Damage.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej