W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa: Li Xu, "Plakaty"
Data rozpoczęcia 2016-10-21
Data zakończenia 2016-11-16
Miejsce foyer Sali Kinowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (poziom -1)
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie | Wystawa współorganizowana jest z Wydziałem Artystycznym UMCS
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Wystawa plakatu prezentująca w nowoczesnej formie znaki chińskiego pisma (sinogramy).
Li Xu
– wykładowca w Instytucie Komunikacji Graficznej w Pekinie, twórca plakatów specjalizujący się w typografii, laureat licznych nagród; jego prace wystawiane były w galeriach w Azji, Europie i w Ameryce Północnej.

Li Xu „Plakaty” – wystawa chińskiego plakatu typograficznego

Znak to język, który bezgłośnie wyraża idee. Znaki to tętniące życiem ilustracje, które opowiadają historie dotyczące każdego aspektu naszego życia. Znak stanowi formę wizualnej komunikacji i jako taki tworzy pomost pomiędzy ludźmi. Podróżując w czasie i przestrzeni, znak odgrywa ważną rolę w rozprzestrzenianiu informacji i wymianie idei. Jako ważne medium informacyjne i symbol zakorzeniony w kulturze, znak jest jednym z najbardziej istotnych elementów wzornictwa. Z uwagi na różnice kulturowe występujące w poszczególnych krajach istnieje wiele unikatowych cech, które trzeba wziąć pod uwagę przy projektowaniu. Z tego też powodu znaki wywodzące się z różnych kultur są pełne tajemnic, są atrakcyjne dla ludzi i nie pozostawiają ich obojętnymi. W mojej pracy byłem jak dotąd bardzo zainteresowany tworzeniem znaków. W ostatnim okresie stworzyłem wiele prac bazujących na typografii. Jeśli chodzi o samą formę wizualną chińskich znaków, nie przestaję jej zgłębiać i nieustannie eksperymentuję jako projektant.
Wystawa stanowi retrospektywne spojrzenie na moje praktyczne i teoretyczne rozumienie języka wizualnego chińskich znaków. Celem wystawy jest prezentacja użycia typografii w chińskiej kulturze, a także umożliwienie odbiorcom lepszego poznania kultury chińskiej oraz zainspirowanie twórców do nowego rozumienia typografii jako takiej. Mam nadzieję, że wystawa przypadnie Państwu do gustu.
Li Xu

 

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej