W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: "Lubelskie Lasy" Wiesław Lipiec

Wystawa: "Lubelskie Lasy" Wiesław Lipiec
Data rozpoczęcia 2014-02-01
Data zakończenia 2014-02-28
Miejsce "Galeria Po 111 Schodach", ul. Bernardyńska 14a
Kategoria Wystawa

22 fotografie lubelskich lasów, format 70x50 cm

Autor fotografii, Wiesław Lipiec jest absolwentem wydziału leśnego warszawskiej SGGW. Od roku 1977 pracował w Roztoczańskim Parku Narodowym. To miejsce zainspirowało go, aby pasję fotograficzną przekształcić w coś więcej. W roku 1986 przyrodnicze zdjęcia przyniosły mu główną nagrodę na XVII Biennale Fotografii Przyrodniczej w Poznaniu. Kilka lat później ukazał się pierwszy autorski album Lipca, dedykowany Roztoczańskiemu Parkowi Narodowemu.

Wiesław Lipiec ma na swoim koncie współpracę z wieloma czasopismami w kraju za granicą. Jego prace znają zarówno czytelnicy „Ech Leśnych” czy „Głosu Lasu” ale także „National Geographic”, „Newsweeka” czy „Voyage”. Wydał kilkanaście albumów, prezentujących piękno polskiej przyrody i krajobrazu. Uczestniczył ponad 20. wystawach. Jest członkiem założycielem Związku Polskich Fotografów Przyrody, prezesem oddziału Roztoczańsko-Podkarpackiego. Fotografował niemal na całym świecie, ale najchętniej powraca do pejzażu rodzinnych stron, czyli Roztocza.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej