W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa malarska Krystyny Bielugi "W drodze"

Wystawa malarska Krystyny Bielugi "W drodze"
Data rozpoczęcia 2019-03-21
Godzina rozpoczęcia 14:00
Data zakończenia 2019-04-10
Miejsce Galeria Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, III piętro Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Krystyna Bieluga – absolwentka Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, doktor nauk humanistycznych, emerytowany nauczyciel akademicki UMCS. Drogę zawodową Krystyny Bielugi wyznaczyła aktywność skoncentrowana na działaniach związanych z kształceniem nauczycieli w Pierwszym Studium Nauczycielskim w Lublinie, Wyższej Szkole Pedagogicznej Związku Nauczycielstwa Polskiego w Warszawie, Wyższej Szkole Humanistycznej w Pułtusku, zaś w latach 1975-1994 w Instytucie Pedagogiki UMCS. Tytuł doktora nauk humanistycznych uzyskała w 1977 r. w Instytucie Badań Pedagogicznych w Warszawie. Realizując zajęcia z zakresu pedagogiki i dydaktyki ogólnej kierunkowała uwagę studentów na problematykę twórczego myślenia oraz uwarunkowań, rozwoju i rozpoznawania umiejętności twórczych. Jej refleksje i obserwacje naukowe znalazły odzwierciedlenie w kilkudziesięciu publikacjach naukowych (artykułach, rozdziałach w monografiach zbiorowych i pracach współautorskich). Trwającą 15 lat przygodę z malarstwem rozpoczęła zainspirowana przez syna Mikołaja, studenta wychowania plastycznego na UMCS, który wręczył Jej farby i paletę z napisem "maluj Kryśka". Od 2003 r. jest zaangażowana w działalność Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych. Podstawy malarstwa i rysunku zdobyła w Ognisku Plastycznym pod kierunkiem W. Arbaczewskiego i W. Figla. Aktualnie rozwija swoje umiejętności pod kierunkiem Władysława Maławskiego z Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych, prowadzącego warsztaty w klubie "Miniatura". Twórczość Krystyny Bielugi była prezentowana na kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych. Wyróżnia ją zróżnicowanie form i treści, zaś jej istotę i abstrakcyjny wymiar odkrywa przed nami wyznanie Autorki: To, co powstaje na płótnie, kartonie czy szkle, jest dla mnie drogą do przeżywania rzeczywistości. Kolor jest sposobem dzięki któremu wyrażam, co myślę i czuję. Pozwala mi on na przekazanie stosunku do świata i wartości. Moim pragnieniem jest wywołanie w świadomości odbiorców refleksji i uczuć.

Wystawę będzie można oglądać do 10 kwietnia 2019 r.
Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Wystawa realizowana jest w ramach cyklu "Między świtem a rozstaniem", przygotowanego z inicjatywy Związku Nauczycielstwa Polskiego przy UMCS oraz ACK UMCS "Chatka Żaka". 

Galeria Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS jest otwarta dla zwiedzających w środy w godzinach 12:00 - 20:00 i czwartki w godzinach 17:00 - 19:00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej