W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa malarstwa Grażyny Bieniek "Spojrzenia, wejrzenia"

Wystawa malarstwa Grażyny Bieniek "Spojrzenia, wejrzenia"
Data rozpoczęcia 2021-11-27
Godzina rozpoczęcia 00:00
Data zakończenia 2021-12-15
Miejsce Galeria Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, ul. Grodzka 34
Organizator Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Grażyna Bieniek - lublinianka. Z wykształcenia mgr pedagogiki ogólnej Uniwersytetu Warszawskiego. W ostatnich latach przed emeryturą była pedagogiem w Zespole Szkół Plastycznych w Lublinie. Mimowolne uczestnictwo w wernisażach uczniów i młodych artystów rozbudziło w niej zainteresowanie malarstwem. 

Po przejściu na emeryturę rozpoczęła naukę z zakresu malarstwa pod kierunkiem artysty malarza mgr Macieja Bijasa w Ognisku Plastycznym przy lubelskim TPSP.  Od 2018 r. jest członkinią TPSP w Lublinie. Bierze udział w wystawach  zbiorowych organizowanych przez TPSP.

Maluje techniką akrylową. Tematyką Jej obrazów są kwiaty, pejzaże, martwa natura, czasami przetwarzane w abstrakcje, gdzie istotną rolę pełni w nich kompozycyjny układ elementów i różnorodnie potraktowana faktura.

Obecna wystawa będzie Jej pierwszą wystawą w Galerii TPSP „Przy Bramie”. Na wystawie zobaczymy obrazy wykonane techniką akrylową powstałe w przeciągu ostatnich kilku lat.

Wystawę można zobaczyć do 15 grudnia 2021.