W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa malarstwa Kazimierza Krupy "W dolinie Bystrzycy"

Wystawa malarstwa Kazimierza Krupy "W dolinie Bystrzycy"
Data rozpoczęcia 2011-03-03
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wystawa

Na wystawie będzie można zobaczyć 35 prac artysty.

Kazimierz Krupa, z wykształcenia inżynier rolnictwa, z zamiłowania malarz, członek Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie i Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama” w Łęcznej, autor obrazów opiewających piękno krajobrazów Lubelszczyzny chat, młynów, kapliczek, kościołów i cerkwi, także impresji związanych z twórczością Adama Mickiewicza. Rysunku uczył się w Gimnazjum i Liceum im. Stanisława Staszica w Lublinie pod kierunkiem malarza i grafika Juliusza Kurzątkowskiego.
Malarstwo Kazimierza Krupy pozostawia na oglądających niezatarte wrażenia. Dora Kacnelson z Drohobycza pisała w 1991 roku: Obrazy Pana Kazimierza Krupy uczą nas odnajdywać istotne piękno i wzniosłość w rodzinnej przyrodzie, w krajobrazach codziennych i skromnych. Często nie zauważamy tego piękna, które nas otacza, nie szanujemy go. Malarz uwiecznia to znikające już z naszego życia piękno czystych rzek, uroczych jarów i pagórków. Pejzaże są dynamiczne, pełne życia! Dziękuję za dostarczone nam wzniosłe przeżycia.

Wstęp wolny.

Powiązane:

Dom Kultury LSM