W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa malarstwa: Magdalena Grabińska-Serek "Malarstwo i kalejdoskopy"

Wystawa malarstwa: Magdalena Grabińska-Serek "Malarstwo i kalejdoskopy"
Data rozpoczęcia 2023-01-29
Godzina rozpoczęcia 16:00
Data zakończenia 2023-02-15
Miejsce Galeria TPSP "Przy Bramie" ul. Grodzka 34/36
Organizator Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Magdalena Grabińska-Serek - ukończyła Wydział Artystyczny Uniwersytetu Marii Curie - Skłodowskiej w Lublinie z dyplomem malarstwa pod kierunkiem Walentego Wróblewskiego.

 Poszukiwanie swojego znaku plastycznego jest bardzo trudnym etapem rozwoju twórczego. Rytm i ciągłość płócien, wyrafinowana kolorystyka sugerują dalsze prace nad wyszukanym przeze mnie celem twórczym, zdecydowane i zamierzone kompozycyjne kładzenie koloru oraz tworzenie następnych prac jest dla mnie naturalnym etapem artystycznym, który jako cykle: pejzaże i portrety pojawia się pod pędzlem w sposób naturalny z potrzeby uzupełniania i dalszego kontynuowania prac, własnego odbioru świata i przełożenia go na język plastyczny. 

Na wystawie zobaczymy najnowsze  obrazy artystki, które powstały w 2022 roku. Bliski jest jej nurt ekspresji i koloryzmu. Eksperymentuje z fakturą i barwą, technika akrylowa pozwala jej na odwagę w kładzeniu farb, budowaniu napięć i wyrażania siebie. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej