W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa malarstwa „Postawy 2011”

Wystawa malarstwa „Postawy 2011”
Data rozpoczęcia 2012-03-01
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wernisaż

Dom Kultury LSM zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa artystów z Rzeszowa i Lublina "Postawy Rzeszowsko-lubelskie inspiracje artystyczne"

Wystawa malarstwa „Postawy 2011” jest prezentacją prac kilkunastu artystów zrzeszonych w Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików Oddział w Rzeszowie oraz twórców spoza Rzeszowa zaproszonych do tej wystawy. „Postawy 2011” to wystawa środowiskowa prezentowana co dwa lata w rzeszowskim Biurze Wystaw Artystycznych, ukazująca dorobek i najnowsze osiągnięcia artystyczne członków zrzeszonych w tym związku twórczym. Wystawa obejmuje dzieła z zakresu różnych dyscyplin plastycznych: malarstwa, rysunku, pasteli i grafiki. Dwudziestu artystów prezentuje własną drogę artystyczną, różne style i postawy. Wypowiedź Macieja Majewskiego, prezesa Związku, doskonale obrazuje ideę tej wystawy: „Różnice w stylach malarskich i w tradycyjnym podejściu do tematu obrazu tworzą zaskakującą spójną całość, uzupełniają się, pokazując dokonania różnych pokoleń artystów. Wystawa unaocznia zmiany, jakie zachodzą w twórczości każdego z jej uczestników, jak i w samym Związku. Jest miejscem spotkania nie tylko obrazów z widzem, ale i kolegów. Zachęca do dialogu, wymiany poglądów i doświadczeń”.

-Anna Baran, Rzeszów. Studiowała w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i architekturą krajobrazu.
·Józef Franczak, Strzyżów. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Uprawia malarstwo w technice akrylowej, pasteli i akwareli. Od 2007 r. zajmuje się również ceramiką.
·Teresa Gibczyńska, Kraków. Studiowała na Akademi Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uprawia malarstwo sztalugowe.
·Robert Ingot, Rzeszów. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie. Członek ZPAMiG. Uprawia malarstwo i rysunek.
·Iwona Jankowska-Kozak, Rzeszów. Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych Jarosławiu, członek ZPAMiG. Tworzy w technikach: olejnej, akwareli i akrylu.
·Paweł Kin, Rzeszów. Mieszka i pracuje w Rzeszowie, członek ZPAMiG, uprawia malarstwo i rysunek. Uczestnik wielu wystaw w kraju i za granicą.
·Leszek Kuchniak, Rzeszów. Studia na Wydziale Rzeźby w ASP w Krakowie.
·Uprawia rzeźbę, malarstwo i rysunek.
·Zuzanna Katarzyna Kud, Rzeszów. Malarka i poetka. Mieszka i pracuje w Rzeszowie. Należy do ZPAMiG
·Małgorzata Kulczyk, Berno, Szwajcaria. Absolwentka Schule für Gestaltung Bern und Bielm. Uprawia: malarstwo, rysunek i grafikę komputerową. Od 1989 r. mieszka i pracuje w Szwajcarii.
·Aleksander Majerski, Limanowa. Studiował w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Zajmuje się rzeźbą i grafiką.
·Helena Majewska, Rzeszów. Studia w ASP w Krakowie na Wydziale Tkaniny Artystycznej. Uprawia twórczość w zakresie polichromii, mozaiki, witrażu, tkaniny artystycznej i malarstwa.
·Maciej Majewski, Rzeszów. Studia w ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki. Uprawia twórczość w zakresie grafiki warsztatowej, pasteli i malarstwa sztalugowego.
Pełni funkcję prezesa Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie.
·Krystyna Niebudek, Rzeszów. Uprawia malarstwo i rysunek. Zasłużony instruktor plastyki w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.
·Ewa Pawłowska, Rzeszów. Absolwentka Instytutu Sztuki na Uniwersytecie Rzeszowskim. Uprawia: grafikę warsztatową, malarstwo, fotografię i projektowanie graficzne.
·Roman Raczek, Gorlice. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Studiował krótko w ASP w Krakowie. Uprawia malarstwo.
·Janusz Skowron, New York. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Od wielu lat mieszka i pracuje w USA. Uprawia malarstwo, grafikę i rysunek.
·Maksymilian Starzec, Kolbuszowa. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Pełni funkcję wiceprezesa Związku Polskich Artystów Malarzy i Grafików w Rzeszowie. Zajmuje się malarstwem.
·Cezary Sienkiel, Lublin. Studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Uprawia rzeźbę, projektowanie wnętrz w budowlach sakralnych, malarstwo sztalugowe i monumentalne.
·Ewa Szczęsna-Sienkiel, Lublin. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i pastelą.
·Izabela Wiszniewska, Warszawa. Studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Uprawia malarstwo sztalugowe.
·Renata Wota-Cywicka, Przemyśl. Urodzona w Przemyślu. Członek ZPAMiG i Europen Artists Asociation w Niemczech. Zajmuje się malarstwem, unikatową tkaniną artystyczną i akcjami plastycznymi.

Powiązane:

Dom Kultury LSM