W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa: Mam to z głowy

Data rozpoczęcia 2017-05-13
Data zakończenia 2017-06-14
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Galeria Biała
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Każda z nich mieszka w innym mieście Polski. Reprezentują różne pokolenia. Wystawa tworzona przez pięć polskich artystek: Monikę Drożyńską, Irenę Nawrot, Krystynę Piotrowską, Patrycję Piwosz i Jadwigę Sawicką.

Tytuł wystawy odwołuje się do potocznego stwierdzenia. Użyte tutaj celowo ma zwrócić uwagę na czasy, w jakich żyjemy, gdzie liczy się zadaniowość, tempo, następny cel do osiągnięcia. Wystawa próbuje przyjrzeć się wybranym postawom artystycznym kobiet, które są wynikiem ich odważnych decyzji, są świadomym wyborem sposobu życia, w którym jako artystki stają wobec różnorakich wyzwań i problemów, również tych, wynikających z płci.

Fotografie, filmy, malarstwo, hafty, książki, instalacje, obiekty i rzeźby pokazują wielowątkową ekspozycję dotyczącą między innymi cielesności, straty, choroby, przemijania, emocji , pamięci, historii, społecznych i kulturowych stereotypów, świadomości własnej płci, ograniczeń, pogubienia w natłoku obrazów, kondycji ludzkiej. W Sali Podwójnej prezentowane są prace Patrycji Piwosz i Moniki Drożyńskiej, w Sali Długiej – Krystyny Piotrowskiej. W Patio zobaczymy realizacje Ireny Nawrot, a w jego dolnej części prace Jadwigi Sawickiej.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne