W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa Mikołaja Smoczyńskiego

Wystawa Mikołaja Smoczyńskiego
Data rozpoczęcia 2009-06-05
Data zakończenia 2009-06-26
Kategoria Wystawa

Wystawa z cyklu: Fotografia - między dokumentem a dziełem

Mikołaj Smoczyński, Przedstawienia ukryte i inne fotografie

Wystawa obejmuje reprezentatywny wybór prac fotograficznych Mikołaja Smoczyńskiego (1955-2009).
Pokazane zostaną obrazy z okresu debiutu artysty jako fotografa z początku lat 80. XX wieku (z cyklu The Double Object), z najważniejszego, wieloletniego cyklu The Secret Performance, który artysta tworzył w latach 1983-1993, oraz z późniejszych serii, m in.: The Mediterranean Sea i Horyzont podwójny. Prace pochodzą z kolekcji: „Zachęty” Narodowej Galerii Sztuki, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Biura Wystaw Artystycznych w Lublinie i ze zbiorów Lubelskiej Zachęty.

Wystawa fotografii Mikołaja Smoczyńskiego to druga z wystaw realizowanych przez Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych w ramach cyklu Fotografia – między dokumentem a dziełem. Celem projektu jest zaprezentowanie tych odmian fotografii, w których autorzy różnych pokoleń podejmują problem dokumentu a jednocześnie tworzą fotografię o osobnych walorach artystycznych.


Wystawa czynna od wtorku do soboty, w godz. 15.00 – 19.00

Wystawa zrealizowana dzięki pomocy finansowej:
Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Miasta Lublin – kandydata do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016
Patronat medialny:
Gazeta Wyborcza - Lublin

Kurator wystawy: Piotr Majewski

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej