W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa "Misteria Natury"
Data rozpoczęcia 2009-04-21
Data zakończenia 2009-05-12
Miejsce "Galeria Po 111 Schodach", ul. Bernardyńska 14a
Kategoria Wernisaż

To kolejna próba pokazani walorów przyrody regionu lubelskiego w fotografii. Jej twórcom udało się zatrzymać w kadrze niepowtarzalne momenty, ukazujące zarówno urodę i klimat pejzażu, jak i bogactwo oraz niezwykły urok świata roślin i zwierząt.

Autorami zdjęć są członkowie Okręgu Roztoczańsko - Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. ZPFP powstał w 1995 roku z inicjatywy nieżyjącego już dziś Leszka Krzysztofa Sawickiego – fotografa, dziennikarza i podróżnika. Związek liczy obecnie ponad 450 członków w 12 Okręgach na terenie całego kraju.
Okręg Roztoczańsko - Podkarpacki ZPFP zrzesza pasjonatów fotografii zafascynowanych bogactwem przyrody i pięknem pejzażu Polski Południowo - Wschodniej czyli Lubelszczyzny
i Podkarpacia (od Podlasia aż po Beskid Niski). W wyszukiwaniu i utrwalaniu skarbów przyrody w fotografii, współpracujemy min. z Lasami Państwowymi oraz parkami narodowymi i krajobrazowymi. Pokazujemy walory naszej przyrody w licznych publikacjach w kraju i poza jego granicami (albumy, foldery, kalendarze, wystawy, prezentacje multimedialne itp.). Nasi członkowie zdobywają nagrody w prestiżowych konkursach fotograficznych, zarówno krajowych jak i zagranicznych.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej