W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa "Mogę być kim chcę. Jestem sobą"

Wystawa "Mogę być kim chcę. Jestem sobą"
Data rozpoczęcia 2013-07-29
Data zakończenia 2013-07-31
Kategoria Wystawa

DDK "Węglin" zaprasza na wystawę prac uczestników Warsztatów Rozwoju Manualnego i Rodzinnego Warsztatu Twórczego – Mogę być kim chcę. Jestem sobą.
Warsztaty w DDK „Węglin” prowadzi Magdalena Franczak, która tak podsumowuje wystawę:
Wystawa „Mogę być kim chcę. Jestem sobą.” stanowi podsumowanie rocznej pracy twórczej Dzieci i Rodziców z Rodzinnego Warsztatu Twórczego oraz Warsztatu Rozwoju Manualnego. Tytuł nawiązuję do podejmowanej przeze mnie tematyki, mającej na celu kształtowanie indywidualności, bliskości rodzinnej, odkrywanie talentu i sposobu artystycznej wypowiedzi.
Zaprezentowane prace to jedynie krótki wycinek wspólnych działań. Podczas rocznej pracy uczestnicy warsztatów nie ograniczali się do płaszczyzny papieru. Powstawały również konstrukcje przestrzenne, z recyklingu, ruchome instalacje. Oprócz tradycyjnych materiałów używaliśmy również tych, które można znaleźć w sklepach budowlanych, w głębi szuflady czy w kuchni.
Odbyliśmy wspólną podróż w głąb siebie i własnej wyobraźni, interpretując prace dawnych i współczesnych artystów, odkrywaliśmy sekrety anatomii, przeszliśmy przez świat roślin, zwierząt, relacji międzyludzkich, a wszystko po to, aby stwierdzić: Mogę być kim chcę. Jestem sobą.