W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: MONSTFUR X Brain Damage Gallery

Wystawa: MONSTFUR X Brain Damage Gallery
Data rozpoczęcia 2016-05-28
Data zakończenia 2016-06-17
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

MONSTFUR X to dziesięć lat działalności słynnego street artowego kolektywu. Retrospektywna wystawa ukazująca jego dokonania na przestrzeni ostatnich 10 lat twórczości. Prezentowane będą prace zarówno z pierwszego okresu działania jak i te najbardziej aktualne. Oprócz realizacji malarskich pokazane zostaną również instalacje, obiekty czy dokumentacja działań – całość ekspozycji przyjmie więc charakter multimedialny. Wernisaż wystawy odbędzie się 27 mają o godz. 19.00 w galerii Brain Damage przy Placu Teatralnym 1 (Centrum Spotkania Kultur). Zapraszamy.

MONSTFUR to organizm żyjący na polu sztuki , który żywi się pozostałościami poprzedniej epoki oraz produktami popkultury. Został powołany do życia jako niezobowiązujący koncept, by z czasem ewoluować do obecnego stanu. Swoją sztukę tworzy za pomocą ręcznie wycinanych szablonów na zardzewiałych blachach, starych tablicach informacyjnych, murach czy wreszcie płótnach. Gdyby można było opisać go jednym wyrażeniem byłoby to polski horror – film klasy B zainspirowany rodzimą rzeczywistością i w niej mający swoją genezę.

Wernisaż: 27.05.2016, godz. 19:00
Wystawa czynna: 28.05-17.06.2016
Wstęp wolny.

Galeria otwarta jest od wtorku do niedzieli, 12-17.
Brain Damage Gallery (nowa lokalizacja!)
Pl. Teatralny 1 / Centrum Spotkania Kultur

Zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Lublin.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej