W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: „Może się nie udać”. Improwizacja i eksperyment

Wystawa: „Może się nie udać”. Improwizacja i eksperyment
Data rozpoczęcia 2022-07-16
Data zakończenia 2022-09-18
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 1 zł
Kategoria Wystawa

Artystki i artyści: Michał Bojara, Bolesław Chromry, Agnieszka Urszula Cioch, Oskar Dawicki, Ludomir Franczak, Franciszek Goszczyński, Tomas Hazslinsky i Wiktoria Zymomria, Paweł Janicki, Variable name (Valerie Karpan i Marina Khrypun), Mikołaj Kowalski, Magdalena Sawicka, Kamil Stańczak, Weronika Wrzosek

Nowa wystawa w Galerii Labirynt to zaproszenie do twórczego odkrywania sztuki. Bez presji i ocen, gdzie od finalnego efektu ważniejsza jest przygoda.
Tytuł wystawy jest przewrotny. „Może się nie udać” zostawia margines swobody, zdejmuje ciężar oczekiwań, który na co dzień często towarzyszy doświadczaniu sztuki. Ujmuje ją jako proces, który sam w sobie bywa sztuką i stanowi równie istotną wartość, co rezultat. Na naszej wystawie nie ma złych pomysłów czy interpretacji, a publiczność współtworzy dzieła.
Zgromadzone prace służą do tego, by ich używać, napełniać je znaczeniami. Angażują wzrok, dotyk i słuch, nie boją się kontaktu z widzem. Zaproszeni artyści i artystki zaprojektowali je w taki sposób, aby były interaktywne, intuicyjne oraz otwarte na najróżniejsze grupy osób, nie tylko dorosłych, ale także tych najmłodszych. „Może się nie udać” to wystawa, w której odbiorcy i odbiorczynie mogą improwizować i eksperymentować, nawiązywać osobisty kontakt z dziełem zmieniając je czy wpływając na nie.
Na wystawie można nie tylko wchodzić w kreatywny dialog z pracami, ale i tworzyć własne. Umożliwia to aplikacja Improvisa, służąca do kreowania muzyczno-wizualnych kolaży i filmików, z wykorzystaniem własnych fotografii lub zdigitalizowanych zbiorów europejskich muzeów. „Może się nie udać” stanowi część projektu „Improvisa – Life in Motion”, który stawia sobie za cel dzielenie się kulturowym dziedzictwem, angażowanie publiczności w kulturę oraz aktywne włączanie w odbiór sztuki.

Za powstanie wystawy odpowiada kolektyw kuratorski: Alicja Gieleta, Sylwia Hejno, Krystian Kamiński, Diana Kołczewska, Emilia Lipa, Monika Rejman, Agata Sztorc-Gromaszek, Waldemar Tatarczuk.

Dostępność: W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wystawa znajduje się na parterze. 

Projekt współfinansowany w ramach program Unii Europejskiej „Kreatywna Europa”.