W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: od nowa | Katarzyna Józefowicz

Wystawa: od nowa | Katarzyna Józefowicz
Data rozpoczęcia 2022-08-06
Data zakończenia 2022-09-25
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | City Project -1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 5/10 zł
Kategoria Wystawa

Złożone, wieloelementowe prace Katarzyny Józefowicz stały się tym razem punktem wyjścia do nowych rozwinięć, a także podjęciem tematów na nowo, często po latach. Wszystkie jej prace, jak podkreśla artystka, mają formułę otwartą. Ich realizacja zatrzymała się na chwilę, a teraz ma szansę być kontynuowana w nowych warunkach, w nowych rzeczywistościach. Takie próby były już podejmowane od jakiegoś czasu. Należy wrócić pamięcią do cyklu „miasto” czy „obrusy”. Podobnie stało się z „dywanem czarno-białym”, który po kilkuletniej przerwie z niedużego, kilkumetrowego obiektu przekształcił się w duży dywan. Czasem są to tylko małe gesty, a czasem znaczące działania. Ich formę już nie tylko warunkują spotkania z miejscem, ale również upływający czas. Stąd pytanie: „Od nowa czy tylko odnowa?”. W odniesieniu do zaprezentowanych w CSK, prac wydaje się być uzasadnione.

Wystawa otwarta do 25 września | wt-czw 13:00-18:00 oraz pt-nd 12:00-18:00.

Bilety w cenie 10 zł | ulgowy – 5 zł | dostępne w Kasie CSK i na bilety.spotkaniakultur.com (niedziela – wystawa bezpłatna!)