W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa "Pieśń ujdzie cało"

Wystawa "Pieśń ujdzie cało"
Data rozpoczęcia 2009-10-02
Data zakończenia 2009-10-30
Kategoria Wystawa

Wystawa pt. „Pieśń ujdzie cało. Polskie pieśni patriotyczne” - to plon warsztatów zorganizowanych przez Krasnobrodzki Dom Kultury we wrześniu 2008 roku pod kierownictwem artystycznym profesora Janusza Stannego. Autorami ilustracji są wybitni polscy artyści, laureaci wielu nagród, przedstawiciele różnych prądów, kierunków, kilku pokoleń, wśród nich twórcy i kontynuatorzy znanej w świecie „polskiej szkoły ilustracji” oraz młodzi uzdolnieni ilustratorzy.

Projekt zrealizowano z okazji 70. Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej i 20. Rocznicy odzyskania Wolności i Upadku Komunizmu w Europie Środkowej obchodzonych pod hasłem „Zaczęło się w Polsce”.

Ma ona na celu przypomnienie i popularyzację najbardziej znanych pieśni patriotycznych z różnych okresów dziejowych, które z pokolenia na pokolenie pozwalały zachować pragnienie wolności.


Program Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Patriotyzm Jutra".
Współorganizatorami projektu są: Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Krasnobrodzki Dom Kultury, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowe Centrum Kultury, Rada Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa oraz Muzeum Historii Polski.