W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa - Piotr Strobel „Tkanina”

Wystawa - Piotr Strobel „Tkanina”
Data rozpoczęcia 2013-01-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wernisaż

Dom Kultury LSM zaprasza na wernisaż wystawy Piotra Strobla pt. „Tkanina"

Piotr Strobel, urodził się w 1967 roku w Lublinie. W latach 1987-1991 studiował na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Łodzi specjalizując się w tkaninie dekoracyjnej. Od 2001 do 2005 roku studiował w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom uzyskał w 2005 roku w pracowni rzeźby prof. Adama Myjaka.
Zajmuje się sztuką włókna, rzeźbą, malarstwem, działaniami performatywnymi.
Od 2011 roku jest członkiem Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie oraz Stowarzyszenia Otwarta Pracownia w Lublinie.

Piotr Strobel o swojej twórczości:
Moje realizacje tkackie powstają przy użyciu podstawowego krosna, wykorzystuję podstawowe sploty tkackie eksperymentując w dziedzinie używanych materiałów. Obok tradycyjnych włókien lnianych, bawełnianych, wełnianych używam mniej tradycyjnych, np. resztek skór, eksperymentuję również z użyciem innych materiałów. Materia, z której powstają prace, wzięta jest z otaczającego mnie świata. Jej dobór wynika z czysto subiektywnych potrzeb, wyobrażeń, upodobań. Dominują włókna i materiały naturalne, będące namiastką bycia z naturą: szorstką, miękką, uporządkowaną, bezładną.
Główną inspiracją moich prac jest natura w swojej wielowymiarowo-ści, różnorodność struktur i faktur. Jest moim najważniejszym życiodajnym źródłem. Postrzegam ją jako siłę sprawczą albo raczej jako nieskończony zbiór sił, którego częścią jestem. Między osnowę każdej mojej pracy wplątane razem z wątkami są sekundy, minuty, godziny i dni mojego życia. Moje prace są materialnymi zapisami niematerialnych wymiarów rzeczywistości: czasu, emocji, myśli.

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM