W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: "Portrety" Norbert Góźdź

Wystawa: "Portrety" Norbert Góźdź
Data rozpoczęcia 2019-11-01
Data zakończenia 2019-11-30
Miejsce Galeria Art Brut, ul. Peowiaków 12
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Norbert Góźdź nieustannie poszukuje nowych form ekspresji zarówno w życiu jak i teatrze. Towarzysząca jego pracy artystycznej rzeźba przyjmuje coraz to nowe oblicza. W kolejnej odsłonie swojej twórczości, prezentuje prace wykonane techniką wypalania w drewnie, których obiektem stali się jego przyjaciele - uczestnicy i instruktorzy Teatroterapii Lubelskiej. Twarze wypalone na deskach, portrety uwiecznione, przetrwają dłużej niż zdjęcia. Ten urzekający cykl  pochylenia się nad przyjaźnią i utrwalenia oblicza bliskich mu osób, jest jak inne prace Norberta, osadzona w doświadczeniu otaczającego go świata, ludzi, zdarzeń, obiektów, które przetwarza wkładając w nowe konteksty, nadając im nowe formy i treści. Sam o swoich pracach mówi: “Robię to by pokazać innym, że można coś takiego zrobić”. Po raz kolejny też realizacja powstała przy wsparciu Stypendium Artystycznego Marszałka Województwa Lubelskiego będącego dużym motywatorem do wzmożonej pracy twórczej Norberta.

Wystawie „Portrety” towarzyszyć będą portrety aktorów Teatru Ludzi Niepełnosprawnych z Lublina ze spektaklu „Ja Kaspar”, foto-Alka Budzyńskiego 2018.

Galeria czynna wt-pt 14-20, sob 13-18
Wystawa otwarta 01-30.11.2019