W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa Powiększenie
Data rozpoczęcia 2020-09-18
Data zakończenia 2020-10-11
Miejsce ul. Lipowa 13 / wejście od ul. Ofiar Katynia
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Dzieła artystów i artystek związanych z Lublinem można obejrzeć i kupić w Galerii Labirynt od 18 września. Rusza cykl wystaw Powiększenie. Jako pierwsi swoje prace zaprezentują: Edna Baud, Jakub Ciężki i Małgorzata Pawlak.

W czasie światowego kryzysu, jakim jest pandemia koronawirusa i spowodowana nim przymusowa izolacja, padło wiele słów dotyczących rewizji otaczającej nas rzeczywistości. W wypowiedziach osób ze środowisk kultury i sztuki często kładziono nacisk na czasową zmianę kierunku skoncentrowania uwagi z tego, co poza, na to, co tu. Czas pandemiczny, zdefiniowany lękiem o bliskich i siebie okazał się czasem, w którym przywołano sens siły wspólnoty, rodziny, relacji z najbliższymi. Stąd Powiększenie – najnowszy cykl wystaw w Galerii Labirynt prezentujących prace związanych z Lublinem artystek i artystów, których twórczość składa się na krajobraz polskiej sztuki współczesnej. Cykl wychodzi naprzeciw zagadnieniu lokalności w kontekście zmiany perspektywy widzenia, jak i wynika z pragnienia obalenia uparcie trwającego mitu małomiasteczkowości. Prezentowane w cyklu prace będą dostępne w sprzedaży w Galerii Labirynt i przez Internet.

Na wystawach będzie przedstawiana powstająca na miejscu twórczość artystyczna w całej jej różnorodności, wielostronności, odmienności mediów, technik, założeń i postaw artystycznych. Galeria Labirynt zaprasza do oglądania wystaw wszystkich tych, którzy sztuką współczesną interesują się nie od dziś, jak i tych którzy chcieliby (ale się boją) zorientować się, o co w tym wszystkim chodzi.


Wystawa czynna w dniach: wt.–sob., godz. 13.00–18.00; niedz. godz. 12:00–19:00