W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa prac uczestników warsztatów LSS

Wystawa prac uczestników warsztatów LSS
Data rozpoczęcia 2014-07-29
Data zakończenia 2014-07-31
Kategoria Akcja

Wystawa prac uczestników warsztatów prowadzonych przez Tatianę Fiodorova z Mołdawii - fotografkę, autorkę instalacji, performerkę, artystkę zajmująca się sztuką publiczną, która przebywa w Lublinie w ramach programu międzynarodowych rezydencji artystycznych Laboratorium Sztuki Społecznej.

Przez ostatni miesiąc podopieczni Zespołu Ośrodków Wsparcia przy ul. Lwowskiej 28 pracowali wspólnie z artystką nad stworzeniem map, ilustracji i powieści o swoim miejscu zamieszkania w formie własnoręcznie wykonanych książek. W trakcie trwania warsztatów uczestnicy bardzo chętnie opowiadali o swojej przeszłości, dzieciństwie, wplatając w swoje narracje szereg inspirujących anegdot związanych z różnymi miejscami, które odwiedzali na terenie Lublina. Podczas wernisażu zaprezentujemy efekty tej współpracy , które wzbogacone zostaną kilkoma historiami z przeszłości.

Wystawa będzie otwarta do 31 lipca 2014

O projekcie:
Idea projektu “Miejsce pamięci” obejmuje zarówno miejsce geograficzne, postaci historyczne, obiekty architektury, jak i wszelkie przejawy sztuki, ceremonie i uroczystości, emblematy i symbole. Owe formy bazując na wyobrażeniach stanowią podstawę do stworzenia idei zbiorowej tożsamości. Nie tylko na poziomie idei, ale i materialnej rzeczywistości. Kultura stanowi nośnik pamięci narodowej, indywidualnej, zbiorowej. Artystka postara się zlokalizować miejsca pamięci (zarówno te istniejące fizycznie jak i te funkcjonujące w imaginariach), rozważy znaczenie pamięci dla architektury, tego, co wnosimy jako indywidualne jednostki i grupy społeczne w miasto przez samą obecność w nim i działanie. Projekt zaangażuje dojrzałych mieszkańców Kalinowszczyzny w tworzenie map i ilustracji spacerów, które w efekcie zostaną zaprezentowane w formie własnoręcznie wykonanych książek, jako rekonstrukcja ich osobistych wspomnień związanych z dzielnicą.

Tatiana Fiodorva (Mołdawia) – fotografka, autorka instalacji, prac wideo oraz cyfrowych, performerka, artystka zajmująca się sztuką publiczną. Jej działania poddają refleksji kwestie kondycji współczesnego świata w odpowiedzi na zmiany społeczne, polityczne i estetyczne. W ostatnim okresie realizuje prace interaktywne społecznie, dające możliwość budowania dialogu międzykulturowego.