W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa prac Viktora Gurniaka "Rodzina"

Data rozpoczęcia 2011-06-06
Data zakończenia 2011-06-30
Miejsce "Galeria Po 111 Schodach", ul. Bernardyńska 14a
Kategoria Wystawa

Wystawa w ramach II cz. cyklu "Młoda fotografia Ukrainy"

Viktor Gurniak- fotograf i dziennikarz. Urodzony 1987 w Tarnopolu (Ukraina). Już w szkole zaczął się interesować fotografią. Jako student rozpoczął pracę reporterską w Tarnopolskim dzienniku "20 minut", a następnie dla największej ukraińskiej agencja informacyjnej UNIAN. Był redaktorem pisma "Cwit Ukrainy" w Tarnopolu.

Jego zdjęcia były publikowane w ogólno ukraińskich czasopismach "Karpaty", "Korespondent", "Ukraiński Tyżdeń”, „Glavred”, gazetach "Młoda Ukraina", "Głos Ukrainy", "Gazeta Ukraińska", a także gazecie "Swoboda" (Nowy Jork) i w innych ukraińskich i zagranicznych wydaniach. Zdjęcia V. Gurniaka były również na stronach głównych wydań o światowym znaczeniu i opublikowane jako „Top-zdjęcie dnia” w BBC, Wall Street Journal, Reuters i in.

Dzisiaj Viktor Gurniak jest fotografem agencji informacyjnej LUFA i fotografuje dla międzynarodowej agencji prasowej Reuters. Również rozwija różne projekty związane z fotografią autorską. Oprócz dziennikarstwa i fotografowania jest aktywnym działaczem społecznym. Od wielu lat prężnie działa w młodzieżowej scoutskiej organizacji Ukrainy „Płast”, gdzie wychował już niejedno pokolenie młodzieży i niejednokrotnie był komendantem obozów młodzieżowych.

Wystawy fotograficzne:

2006 roku. Uczestnik i organizator wystawy "W obiektywie studenta"
2007 roku. Wystawa fotograficzna "Płast - nasza duma" (Tarnopol)
2008 roku. Wystawa "Od samego początku - aż do dziś" (Iwano-Frankiwsk)
2008 roku. Zwycięzca konkursu fotograficznego "Szlakiem bohaterów (Lwów)
2011 - wystawa fotograficzna ogólno ukraińskiej gazety "Dzień-2010" (Kijów)

Wystawę można będzie oglądać codziennie w godz. 9.00- 19.30 od pon. -pt. w soboty do 15.30.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne