W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Robert Proch „Broken Timeline”

Wystawa: Robert Proch „Broken Timeline”
Data rozpoczęcia 2021-10-24
Data zakończenia 2022-01-15
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Brain Damage Gallery
Organizator Brain Damage Gallery
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Pierwsza w Polsce przekrojowa wystawa prezentująca dorobek Roberta Procha (1986-2019), artysty uznawanego za jednego z najważniejszych twórców murali na świecie oraz jednego z najwybitniejszych malarzy swojego pokolenia.

Dzieła Roberta Procha były prezentowane na kilkudziesięciu wystawach grupowych oraz indywidualnych w Europie i w Stanach Zjednoczonych. Był ponadto jedynym polskim twórcą, który miał indywidualną wystawę w kultowej londyńskiej galerii Steve’a Lazaridesa - współpracownika, kuratora i promotora Banksy’ego. Proch kończył studia na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie następnie pracował jako wykładowca. Ceniony nie tylko za wielkoformatowe malarstwo, ale również za filmy animowane.

Wystawa czynna wtorek – sobota | 12:00-19:00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej