W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa rysunków "W szeregach Niepodległości" Krystyna Puzoń

Wystawa rysunków "W szeregach Niepodległości" Krystyna Puzoń
Data rozpoczęcia 2020-02-06
Data zakończenia 2020-03-03
Miejsce Klubu 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, ul. Żwirki i Wigury 6
Organizator Klubu 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa przedstawia cykl ponad 40 rysunków, które powstawały w latach 2017-2018, aby uświetnić  oficjalne uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości. Przedstawiają indywidualne lub zbiorowe portrety, których szeregi wypełniają żołnierze, politycy, dyplomaci, artyści czy działacze społeczni. Wszystkie związane z tematyką patriotyzmu i niepodległości. Miękką plamą, delikatnością modelunku, spojrzeniem portretowanych osób, jak kapsuła czasu przenoszą nas w miejsca odległe, inne, ważne.

Krystyna Puzoń - malarka amatorka, członkini Klubu Plastyka i Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, absolwentka działających przy Towarzystwie, 3-letniego studium rysunku i malarstwa oraz 3-letniego studium portretu, uczestniczka wielu plenerów malarskich, wystaw zbiorowych (w Polsce i na Węgrzech) i indywidualnych. W 2003 roku otrzymała wyróżnienie publiczności w wystawie pt. „Lublin w malarstwie”.

Wystawa czynna od 6 lutego do 3 marca 2020 roku. 
Galeria znajduje się w hallu I piętra; zwiedzanie w godz. 10.00 – 16.00

 

Powiązane:

Dom Żołnierza