W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa „Sexy sexy”
Data rozpoczęcia 2010-04-22
Data zakończenia 2010-05-08
Kategoria Wystawa

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych - Galeria Rybna 4 zaprasza na wystawę Danuty Kuciak pt. Sexy sexy.

Danuta Kuciak, asystentka w Zakładzie Wiedzy Wizualnej w Instytucie Sztuk Pięknych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Autorka 10 wystaw indywidualnych (m.in. w Galerii Białej w Lublinie, Galerii FF w Łodzi, Galerii Pustej i Galerii Engram w Katowicach), uczestniczka 26 wystaw zbiorowych (m.in. w Galerii Białej w Lublinie, w Galeriach BWA w Szczecinie, Gorzowie Wlkp., Krakowie, Sanoku, w Instytucie Kultury Polskiej w Berlinie, w Galerii Miejskiej Arsenał w Poznaniu, w Austriackim Forum Kultury w Warszawie, w Lubelskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych). W swojej pracy artystycznej posługuje się medium fotograficznym.
Jej najbliższa wystawa w Galerii Rybna 4 jest prezentacją jednej z powstałych ostatnio realizacji fotograficznych, zatytułowanej Sexy sexy. Podobnie jak w innych – wykonanych od roku 2003 – barwnych cyklach fotograficznych, tak i w przypadku Sexy sexy, artystka traktuje obiektyw aparatu jak widza, wobec którego wciela się w różne role, aby – w zazwyczaj niepokojący sposób – przy użyciu minimum środków formalnych, zwrócić uwagę na mechanizmy kulturowe i socjologiczne, skłaniające nas do przybierania póz życiowych, przywdziewania emocjonalnego kamuflażu.
Fotografie z serii Sexy sexy dotyczą – jak mówi ich autorka – sprowadzania siebie do cielesności, którą traktuje się jak kostium pomocny przy odgrywaniu roli. Prace te zyskują wyrazistość dzięki połączeniu przez Danutę Kuciak wizualnych elementów kultury popularnej z odważnym przedstawieniem jej własnego ciała.
Prezentowany cykl jest też okazją do refleksji na temat wizerunków ciała funkcjonujących w otaczającej nas współczesnej ikonosferze, przede wszystkim w tych jej obszarach, w których takie wizerunki pojawiają się najczęściej – w mediach i reklamie.

Wystawa czynna do dnia 30.04.2010, od wtorku do soboty, w godz. 15.00-19.00.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej