W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa #SŁOWO NA MUR BETON
Data rozpoczęcia 2022-05-20
Data zakończenia 2022-10-31
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na wystawę pt. #SŁOWO NA MUR BETON.

W świecie werbalnej agresji, złych wiadomości oraz niepokoju autorzy chcą obdarzyć odbiorców dobrym SŁOWEM. W kontrze do wulgarnych SŁÓW pisanych na murach dają SŁOWA dobre. A SŁOWA mają moc! Przyjdź i sam się przekonaj!

Wszystko zaczyna się od prostych SŁÓW. Nauczmy się znów ze sobą rozmawiać. Kiedy ostatni raz powiedzieliście komuś „przepraszam”, „tęsknię za Tobą”, „dziękuję”? Nie komplikuj sytuacji, użyj SŁÓW by podtrzymywać relacje. Wybierz SŁOWO, stań przy nim, zrób selfie z odpowiednim napisem i wyślij do kogoś. Pamiętaj jednak, by nie bawić się SŁOWAMI.
SŁOWO ma siłę budowania i niszczenia, łączenia i dzielenia.

Projekt posiada współczesną formę chmurek i dymków używanych w komiksach, które w graficzny sposób opisują rzeczywistość. Ta forma opowiadania jest bliska autorkom i łatwa w odbiorze.

Projekt jest początkiem działalności artystek.

O autorkach: 

Patka Smirnow – artystka, projektantka. Zajmowała się projektowaniem odzieży i dzianin. Założycielka Stowarzyszenia Inżynierska 3, którego jest Prezesem. Od 14 lat zajmuje się projektowaniem i wykonaniem przedmiotów z nikomu nie potrzebnych odpadów. W duecie z Kariną Królak tworzy od 12 lat obiekty i instalacje, które były prezentowane na wielu wystawach. Pomysłodawczyni projektu prezentowanego w Lublinie – „#SŁOWA NA MUR BETON".

Karina Królak – rzemieślniczka, projektantka biżuterii, charakteryzatorka. Pracuje na warszawskiej Pradze. Od 2000 roku przetwarza odpady. Razem z Patką Smirnow od kilkunastu lat tworzy lampy i sztukę prezentowaną w Polsce i zagranicą. Współtwórczyni projektu „#SŁOWA NA MUR BETON”.

Joanna Kowalska-Wolszczak – absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie i Wydziału Artystycznego UMCS, spec. Grafika (dyplom z litografii w 1990 roku). Współtwórczyni projektu „#SŁOWA NA MUR BETON”.

Informacje praktyczne

Kiedy:

  • 20 maja 2022, godz. 18.00 – wernisaż
  • 20 maja 2022–31 października 2022 (od poniedziałku do piątku od godz. 10.00–17.00) – ekspozycja

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej