W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Stanisław Moniuszko (1819-1872) – natchniony duchem polskich pieśni ludowych

Wystawa: Stanisław Moniuszko (1819-1872) – natchniony duchem polskich pieśni ludowych
Data rozpoczęcia 2019-05-27
Godzina rozpoczęcia 17:00
Data zakończenia 2019-06-21
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wystawę Stanisław Moniuszko (1819-1872)  – natchniony duchem polskich pieśni ludowych. 

Wystawa Stanisław Moniuszko (1819-1872) – natchniony duchem polskich pieśni ludowych zaprezentuje biografię kompozytora oraz genezę i losy jego dzieł. Dzięki oryginalnym plakatom, fotosom, programom i strojom z polskich oper i teatrów (Teatru Wielkiego w Łodzi, Opery Krakowskiej, Opery Bałtyckiej w Gdańsku, Opery Śląskiej, Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu, Opery Wrocławskiej, Opery i Filharmonii Podlaskiej) będą mogli Państwo prześledzić historię inscenizacji oper Moniuszki – od czasów powojennych po współczesne – i wejść w ich niepowtarzalny klimat.

Wystawie będzie towarzyszyła ekspozycja niekonwencjonalnych moniuszkowskich plakatów autorstwa Witolda Mysyrowicza (ur. 1947) – artysty, grafika, designera i karykaturzysty, laureata 145 nagród i wyróżnień w konkursach krajowych i międzynarodowych w Polsce oraz m.in. w Chinach, Czechach, Francji, Hiszpanii, Indiach, Iranie, Korei Płd., Niemczech, Rosji, Rumunii, Słowacji, na Ukrainie, we Włoszech.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach pracy Biblioteki do 21 czerwca 2019 roku. 

Wystawa jest częścią projektu „Nie taki straszny dwór – oswajanie Moniuszki” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Moniuszko 2019 – Promesa” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej