W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa Stanisława Mazusia
Data rozpoczęcia 2010-09-10
Data zakończenia 2010-10-18
Kategoria Wystawa

Wystawa zatytułowana jest "Retrospektywa" . W roku 2010 artysta obchodzi swoje 70 urodziny.

Stanisław Mazuś- urodził się w 1940 r. w Lublinie. W latach 1961-1967 studiował na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, zakończonych dyplomem w pracowni prof. Eugeniusza Eibischa. Był dwukrotnym stypendystą Ministerstwa Kultury i Sztuki.
Od 1967 r. artysta bierze udział w plenerach, wystawach, konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i okręgowych. Zorganizował ponad 200 wystaw indywidualnych w kraju. Brał udział w prezentacjach sztuki polskiej za granicą, m.in. w Miszkolcu, Madrycie, Moskwie, Ostrawie, Budapeszcie, Sofii, Zagorie, Karlowych Warach, Paryżu, Bayreuth, Ułan Bator, Barcelonie, Bratysławie, Pradze, Atenach, Berlinie, Paryżu, Beuningen. Prace malarza znajdują się w zbiorach instytucji państwowych, muzeach, kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą, m.in. w Galerii Uffizi we Florencji.Stanisław Mazuś jest laureatem wielu znaczących nagród i wyróżnień.