W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: "Sterilitas. Niepłodn-a/-y/-i/-ość"

Wystawa: "Sterilitas. Niepłodn-a/-y/-i/-ość"
Data rozpoczęcia 2019-09-27
Data zakończenia 2019-10-15
Miejsce Galeria Piękno Panie, ul. Jezuicka 17
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

"Sterilitas. Niepłodn-a/-y/-i/-ość" to cykl prac których tematem jest niepłodność z punktu widzenia kobiety, jej ciała, natury, instynktów, fizjologii, ale także społecznych oczekiwań, wewnętrznej i zewnętrznej presji bycia matką.

Pragnienie macierzyństwa miesza się z lękiem, rozczarowaniem nieudanymi próbami zostania matką, kwestionowaniem swojego ciała, wyparciem niektórych części ciała, niezadowoleniem z siebie i poczuciem smutku. Cykl „Oczekiwanie”, „Kokon” i „Cykle” to zaproszenie do refleksji nad emocjonalnością kobiety doświadczającej niepłodności, tym trudniejszej, że wciąż pozostającej w sferze społecznego tabu i wiążącej się z poczuciem wstydu.

Jagoda Valkov - artystka zajmuje się scenografią, fotografią oraz filmem. Jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi i Akademii Fotografii w Warszawie. Brała udział w kursie DOKPRO w szkole Wajdy oraz ukończyła program mentorski Sputnik Photos. Uczestniczyła w wystawach fotografii w CSW Kijowie, w galerii MO w Lwowie, wystawie w ramach Festiwalu Mythogenesis – Niemirów, Ukraina oraz fotografii prac LandArtowych w Galerii Białej w Lublinie. Aktywistka miejska – zrealizowała m.in. : Dom Odzyskany – projekt i wykonanie instalacji artystyczno – edukacyjnej. Projektantka i współtwórczyni społecznego projektu „Piazza”- Bezinteresowna przestrzeń miejska II”.

"Sztuka w dialogu " to projekt realizowany przez Fundację Piękno Panie ze wsparciem Miasta Lublin w ramach programu Miasto Kultury 2019

Informacja o godzinach otwarcia wystawy:

tel. 508789145