W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa Tadeusza Mysłowskiego "Powroty"

Data rozpoczęcia 2011-03-15
Data zakończenia 2011-04-22
Kategoria Wystawa

Tadeusz Mysłowski zaprezentuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej swoje prace z okresu edukacji w Szkole Plastycznej (1957-1963) wcześniej nigdy nie eksponowane.Tadeusz Mysłowski uczestniczył w Lublinie w około 25 wystawach zbiorowych.
Prace Tadeusza Mysłowskiego znajdują się w 35 muzeach na świecie.

Tadeusz Mysłowski – urodził się w Piotrkowie koło Lublina. Dzieciństwo i młodość spędził w Lublinie. Wcześnie zaczyna interesować się sztuką, więc matka zapisuje go do ogniska plastycznego w Lubelskim Domu Kultury Kolejarza (1954-1956). Następnie uczęszcza do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych (1957-1963), które kończy z wyróżnieniem z przedmiotów artystycznych. W 1963 r. wstępuje na Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie; studiuje u nestorów sztuki polskiej: Wacława Taranczewskiego – malarstwo, Konrada Srzednickiego (byłego asystenta Władysława Skoczylasa) i Leona Wyczółkowskiego – grafikę oraz Włodzimierza Kunza (późniejszego rektora ASP) litografię. Otrzymuje dyplom z wyróżnieniem w 1969 r.

Nagrody i wyróżnienia:
-Laureat Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie
-Artysta roku Angelus (2009)

Najważniejsze wydarzenia cykliczne