W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: „Tajemniczy ogród”

Wystawa: „Tajemniczy ogród”
Data rozpoczęcia 2015-02-13
Data zakończenia 2015-03-13
Miejsce Izba Drukarstwa, Żmigród 1
Kategoria Spotkanie

Anna Tosiek absolwentka Zespołu Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie, obecnie studentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Już jako uczennica odnosiła liczne sukcesy artystyczne – między innymi otrzymała stypendium MKiDN za osiągnięcia artystyczne oraz zajęła 2 miejsce w II etapie Przeglądu Makroregionalnego z Rysunku, Malarstwa i Rzeźby i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego.

Cykl ilustracji Anny Tosiek inspirowany jest powieścią „Tajemniczy ogród”, autorstwa Frances Hodgson Burnett. Historia znana z dzieciństwa zainspirowała ją do stworzenia wizji świata widzianego oczami dziecka – pięknego, intrygującego i pełnego tajemnic.
Prace Anny Tosiek mają niesamowity nastrój, subtelne zestawienia kolorystyczne, ciekawe, niebanalne kompozycje, oryginalną wizję postaci. Do tworzenia niektórych ilustracji autorka wykonywała trójwymiarowe makiety, aby lepiej zilustrować światło i formę.
Ilustracje powstały w ramach pracy dyplomowej realizowanej w roku 2012/2013 w Zespole Szkół Plastycznych im. C.K. Norwida w Lublinie.

Wernisaż 13.02.2015, godz. 17.00
Finisaż 13.03.2015, godz. 17.00