W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Tamar Raban i Ernesto Levy – ACT IV

Wystawa: Tamar Raban i Ernesto Levy – ACT IV
Data rozpoczęcia 2019-04-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Data zakończenia 2019-04-12
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Płatny
Koszt udziału 1 zł
Kategoria Wystawa

Instalacja składa się z czterokanałowej 24-godzinnej projekcji dokumentującej dzień z życia Tamar Raban, performerki i autorki sztuki wideo. W mieszkaniu artystki znajdującym się w Hajfie (Izrael) zamontowano cztery kamery, które rejestrowały wykonywane przez nią codzienne czynności oraz performansy. W tym samym mieszkaniu trzy lata wcześniej odbył się performans grupy Ensemble 209 oparty na 3-aktowej sztuce Dom Bernardy Alba autorstwa Federico Garcia Lorca. Raban, nawiązując do tego działania i kontynuując je, tworzy czwarty, nigdy nie napisany akt sztuki. Działanie artystki wiąże się również z jej powrotem do rodzinnego miasta oraz konfrontacją ze zmianami, jakie zaszły w jej życiu prywatnym i zawodowym.

​Otwarcie: 6.04.2019 (sobota), godz. 18.00; wernisaż tłumaczony na polski język migowy (Magdalena Gach-Leziak) oraz na język angielski (Krystian Kamiński)
Wystawa czynna do: 12.04.2019; dostępna dla zwiedzających 24 godziny na dobę przez 7 dni
Wstęp: 1 zł

Performans: 6.04.2019 (sobota), godz. 19.00, 24-godzinny performans Tamar Raban