W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: TDC - TYPE DIRECTORS CLUB 2018

Wystawa: TDC - TYPE DIRECTORS CLUB 2018
Data rozpoczęcia 2018-11-09
Data zakończenia 2019-01-31
Miejsce Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)
Organizator Dom Słów
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Kolejna wystawa pokonkursowa TDC - TYPE DIRECTORS CLUB w Domu Słów – Izbie Drukarstwa, tym razem zaprezentujemy najlepsze projekty typograficzne i projekty krojów pism z całego świata, wyłonione w dorocznym konkursie na najlepszy projekt typograficzny roku – TDC64 – Komunikacja wizualna i TDC21 – krój pisma. Type Directors Club jest profesjonalną organizacją non-profit, której misją jest typograficzna edukacja międzynarodowej społeczności projektantów komunikacji wizualnej.

Dominantą wystawy jest projektowanie w oparciu o tekst. Na wystawie zobaczymy zarówno przykłady projektów graficznych tworzonych na potrzeby Internetu, projekty książek, magazynów, identyfikacje marek i informacji branżowej, logotypy, reklamy, plakaty, opakowania, typografię ruchomą i zwycięskie kroje pism, które na przestrzeni ostatniego roku zyskały uznanie branży. Wyboru i oceny projektów graficznych TDC64 na postawie ponad 2000 zgłoszeń z 55 krajów dokonało międzynarodowe jury pod przewodnictwem Catherine Casalino & Christopher Sergio w składzie Bryony Gomez-Palacio, Gemma O’Brien, Jon(athan) Key, Mike Essl, Natasha Jen, Nicholas Blechman, Susan Sellers

Do konkursu TDC21 zgłoszono ponad 225 nowych krojów pism z 39, z których jury kierowane przez Elizabeth Carey Smith, w składzie: Sahar Afshar, Verena Gerlach, YuJune Park, Dyana Weissman wybrało 18 najlepszych.

Zwycięskie projekty prezentowane są na ośmiu podróżujących wystawach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Anglii, Francji, Niemczech, Indonezji, Izraelu, Japonii, Polsce, Rosji, Korei Południowej, Hiszpanii, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. Wystawa pokazywana jest także w ramach konferencji branżowych takich jak ATypI, TypeCon, czy Adobe MAX.

Organizatorzy:

  • The Type Directors Club
  • Studio Sztuki PJATK
  • Dom Słów - Izba Drukarstwa