W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Tereza Barabash / Mykhaylo Barabash /Demonstracja kruchości

Wystawa: Tereza Barabash / Mykhaylo Barabash /Demonstracja kruchości
Data rozpoczęcia 2021-11-29
Data zakończenia 2021-12-16
Miejsce Galeria Piękno Panie, ul. Jezuicka 17
Organizator Piękno Panie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Na wystawie zostaną zaprezentowane najnowsze prace Terezy Barabash i Mykhaylo Barabash.

Tereza Barabash jest absolwentką Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki, na Wydziale Tkaniny. Tworzy tkaniny, instalacje, land-art, sztukę audio-wizualną i grafikę. Jest członkiem Narodowego Związku Artystów Ukrainy. Wielokrotnie nagradzana za działalność twórczą, dwukrotnie otrzymała (w 2010 i 2016 r.) stypendium programu „Gaude Polonia” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP. Jest laureatka Złotego Medalu oraz Nagrody Fundacji AKAPI za Najlepszy Debiut 15. Międzynarodowym Triennale Tkaniny w Łodzi (2016 r.) Bierze aktywny udział w wystawach, festiwalach, plenerach i projektach artystycznych na Ukrainie i poza jej granicami.

Mykhaylo Barabash urodził się w 1980 r. w Tarnopolu (Ukraina). W latach 1995-1999 uczył się w Państwowym College’u Sztuki Dekoracyjnej i Stosowanej im. V. Kasiana w Kosovie (Ukraina), następnie studiował we Lwowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom uzyskał w 2006 r. Uprawia malarstwo, grafikę, fotografuje. Interesuje go instalacja, performance. Dwukrotny (2009, 2016) stypendysta programu Ministerstwa Kultury RP „Gaude Polonia”. Współzałożyciel i uczestnik Stowarzyszenia Artystycznego NURT. Kurator Festiwalu Sztuk Audiowizualnych TETRAMATYKA, Projektu artystycznego „Przestrzeń święta” i innych.

Wystawa "Demonstracja kruchości" czynna w dn. 28.11-16.12.2021, wt - pt godz 16-18
Dla grup możliwe zwiedzanie w innych godzinach. Kontakt:  / tel. 508-789-145
Wystawa " Demonstracja kruchości" organizowana jest ze wsparciem Miasta Lublin ramach programu Miasto Kultury 2021.