W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa: Tęsknię za Ukrainą | Oleksandr Halishchuk

Wystawa: Tęsknię za Ukrainą | Oleksandr Halishchuk
Data rozpoczęcia 2022-12-03
Data zakończenia 2022-12-04
Miejsce Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Galeria Labirynt
Udział Płatny
Koszt udziału 1 zł
Kategoria Wystawa

5 listopada w Baszcie Prochowej we Lwowie odbył się festiwal „Ćwierć” – festiwal sztuki DIY i sceny undergroundowej w Ukrainie. Inicjatorem i współautorem wydarzenia jest przebywający obecnie w Polsce artysta multimedialny, queer-anarchista i aktywista z Melitopola (Ukraina Południowa) – Oleksandr Halishchuk, który nie mógł osobiście uczestniczyć w festiwalu.

Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Galeria Labirynt zapraszają na wystawę-prezentację wideo materiałów multimedialnych, które artysta dostał od współorganizatorów i realizatorów festiwalu w Ukrainie – „Undercover.residence”, „SRZ-4” i „Teletransfer” oraz „Coschey Lab”.

Co tam się działo i co da się zobaczyć? Między innymi warsztaty z circuit bending, czyli kreatywne wykorzystanie zwarć układów instrumentów elektronicznych o niskim napięciu, np.; zabawek i małych syntezatorów do tworzenie nowego brzmienia, z druk – trash printing; salon fryzjerstwa oraz piercingu „nomer.47” przy wsparciu „Raiskii Raiiii”; performance’y, koncerty muzyki noise oraz eksperymentalnej, prezentacje muzyki alternatywnej i DJ setów, oraz prac artystów i ich oddolnych inicjatyw.

2 grudnia wystawę otworzy rozmowa artysty z dyrektorem Galerii Labirynt Waldemarem Tatarczukiem, który osobiście 5 listopada był na festiwalu „Ćwierć” we Lwowie.

Inicjator i współautor projektu: Oleksandr Halishchuk.
Realizacja i współorganizacja w Ukrainie: Kseniia Shcherbakova, Banan Vedro, Paul Klymenko, Slavik Breus, Serhii Suliaev.
Organizator w Lublinie: Warsztaty Kultury
Kuratorka: Magda Linkowska.

Informacje praktyczne
„Ćwierć” (insta: _4vert_) – festiwal sztuki DIY i sceny undergroundowej odbył się 5 listopada w Baszcie Prochowej we Lwowie. Inicjator i współautor – Oleksandr Halishchuk. Został zrealizowany i zorganizowany w Ukrainie przez kolektywy: „Undercover.residence”, „SRZ-4” i „Teletransfer” oraz „Coschey Lab”.

Otwarcie: 2 grudnia 2022, o godz. 19.00
Kiedy: 3 – 4 grudnia 2022, w godz. 12.00 – 19.00
Dla kogo: osoby pełnoletnie
Wstęp: płatny 1 zł

Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Stypendialnego GAUDE POLONIA.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej