W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wystawa: Waldemar Szysz
Data rozpoczęcia 2014-10-10
Data zakończenia 2014-10-22
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wystawa

Waldemar Szysz twórczość swą lokował w cyklach graficznych , rysunkowych i instalacjach. Jego wypowiedź twórcza to poszukiwania znaku, który określał jego światopogląd tajemnicę wiary i symboliczny dialog z odbiorcą. Jego twórczość ma wymiar ponadczasowy, bo poruszając wyobraźnię budzi do kontemplacji i refleksji.

Urodzony 22 lutego 1958 r. zmarł 09.05.2013. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie po przeniesieniu się z PWSSP we Wrocławiu, gdzie zdał egzamin wstępny. Dyplom w 1986 roku w pracowni malarstwa prof. Mariana Stelmasika. Wystawy indywidualne: Lublin, Oldenburg, Belfort, Seloncourt, Lipsk, Warszawa. Wystawy zbiorowe i ogólnopolskie: Nałęczów, Lublin, Warszawa, Poznań, Katowice, Chełm, Zamość, Tczew. Wystawy międzynarodowe: Gdańsk, Malta, Przemyśl, Cadaques, Joensuu, Toronto, Sint Niklaas, Bages, Wingfield, Barcelona, Malbork, Łódź.

Nagrody i wyróżnienia:
Lublin, Konkurs "Człowiek i Środowisko" (1995 - I Nagroda)
Warszawa, Konkurs "Grafika warszawska" (1995 - II Nagroda)
Lavalletta (Malta) (1995 -wyróżnienie)