W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa „Wyraz umysłu w kolorze”

Data rozpoczęcia 2019-06-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Data zakończenia 2019-07-15
Miejsce Galeria OKNA MBP, ul. Peowiaków 12 (I piętro)
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Wystawa Aleksandra Yasina „Wyraz umysłu w kolorze” w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej OKNA. Wystawa eksponowana do 15 lipca.

Aleksander Yasin pochodzi z Półwyspu Krymskiego na Ukrainie. Posiada wszechstronne wykształcenie artystyczne w zakresie malarstwa i rysunku. Życiowe losy sprowadziły jego rodzinę do Polski. Aleksander od kilku lat mieszka i tworzy w Połańcu. Na jego barwnych obrazach można podziwiać piękno połanieckiej, staszowskiej i sandomierskiej ziemi. Na obrazach Aleksandra Yasina podziwiać możemy wspaniałe pejzaże Krymu i Bretanii.Swój dorobek prezentował na pięćdziesięciu krajowych i zagranicznych wystawach. Artysta od wielu lat związany jest ze świętokrzyskim środowiskiem plastycznym. Z dużą swobodą posługuje się malarstwem akwarelowym. Jego warsztat doceniony został poprzez liczne nagrody i wyróżnienia na wielu konkursach i pokazach sztuki.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne