W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wystawa: „Zapach, kolor, smak – zmysły na tropie miejskich tajemnic”

Data rozpoczęcia 2014-12-08
Data zakończenia 2014-12-12
Miejsce Izba Drukarstwa, Żmigród 1
Kategoria Wystawa

Zostanie zaprezentowanych ok. 100 prac uczniów szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych, którzy wzięli udział w działaniu. Projekt miał na celu budowanie oraz utrwalanie świadomości społecznej o historyczno-kulturowym dziedzictwie miasta, ze szczególnym uwzględnieniem obszarów pomijanych w tradycyjnych miejskich wędrówkach.

Wystawę będzie można oglądać do 12 grudnia, codziennie w godzinach od 14:00 do 17:00.

Wystawa będzie podsumowaniem dwumiesięcznych warsztatów. Uczniowie mierzyli się z trudnym zadaniem, jakim było oddanie za pomocą środków plastycznych, wrażeń zmysłowych, towarzyszących im podczas spacerów po zabytkowych przestrzeniach miasta. W ramach działań projektowych w każdej ze szkół odbyły się trzy spotkania: spacer zmysłowy, zajęcia plastyczne i warsztaty informatyczne z obszaru nowych mediów.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne