W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa zdjęć dr. hab. Piotra Zagórskiego "Barwy Arktyki - Spitsbergen"

Wystawa zdjęć dr. hab. Piotra Zagórskiego "Barwy Arktyki - Spitsbergen"
Data rozpoczęcia 2021-11-25
Data zakończenia 2022-01-09
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Aleja Kultur +1
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Arktyka w świadomości wielu osób jawi się jako kraina skuta lodem, schowana pod grubą warstwą białego śniegu, szara, mroczna i enigmatyczna. Rzeczywistość jest jednak inna, wręcz zaskakująca, o czym będzie można się przekonać podczas oglądania ekspozycji. Składa się na nią 20 autorskich zdjęć wykonanych przez wieloletniego uczestnika wypraw polarnych UMCS na wyspę Spitsbergen, pracownika Katedry Geomorfologii i Paleogeografii w Instytucie Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS – dr. hab. Piotra Zagórskiego, prof. uczelni.
Głównym motywem wystawy jest ukazanie szerokiej palety zachwycających „Barw Arktyki”, związanych z panującą porą roku i operowaniem Słońca nad widnokręgiem. Na zdjęciach będzie można zobaczyć m.in. zapierającą dech w piersiach zorzę polarną, malownicze lodowce czy lokalną faunę i florę.


Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających od 25 listopada br. do 9 stycznia 2022 r.
Wstęp wolny.

Inicjatorem wydarzenia jest Instytut Nauk o Ziemi i Środowisku UMCS oraz Biuro Promocji i Popularyzacji Nauki UMCS.