W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawa zdjęć pacjentek onkologicznych „Bohaterki”

Wystawa zdjęć pacjentek onkologicznych „Bohaterki”
Data rozpoczęcia 2021-12-10
Data zakończenia 2022-02-28
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Fundacja „5Medium”, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wystawa

Fundacja „5Medium” i Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zapraszają na wystawę „Bohaterki”

Wystawa "Bohaterki" to cykl intymnych portretów opowiadających o niezwykłej sile drzemiącej w człowieku. Modelkami były kobiety z całej Polski, dotknięte chorobą nowotworową, sfotografowane na różnych etapach leczenia. Na zdjęciach przedstawione zostały w nietypowej florystycznej odsłonie, symbolizującej odradzanie się i niezłomną walkę o budowanie siebie na nowo. 

Autorem zdjęć, kostiumów i makijażu jest Paweł Totoro Adamiec. Wystawa jest częścią projektu "Troski na urlopie. Kultura na tropie!", jego pomysłodawczynią jest Agnieszka Jarmuł, lubelska animatorka, która w 2018 roku usłyszała diagnozę raka piersi.

Lista Bohaterek: Anna Bronecka, Grażyna Chaberko, Lidia Dyndor, Agnieszka Fiuk, Agnieszka Górnicka, Zofia Jasina, Agnieszka Jastrzębska-Sobolewska, Aleksandra Kilka-Sitko, Magdalena Kitajewska, Anita Kozłowska, Katarzyna Kubiak, Elżbieta Marciniak, Agata Pastwa, Krystyna Socha, Aneta Szumska, Ewa Siudzińska, Ewa Szpyt, Monika Włodarczyk, Renata Zajkowska, Dorota Zawadzka

Wstęp wolny.
Wystawa potrwa do 14 stycznia 2022 roku.
Wystawa dostępna w godzinach otwarcia CSK. 

Projekt  "Troski na urlopie. Kultura na tropie!" dofinansowano ze środków Miasta Lublin oraz Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących  z Funduszu Promocji Kultury. 
Organizatorem jest Fundacja "5Medium", współorganizatorem Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej