W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wystawy „Legendy Europejskie” i „Pocztówka z Lublina”

Wystawy „Legendy Europejskie” i „Pocztówka z Lublina”
Data rozpoczęcia 2009-05-25
Data zakończenia 2009-06-04
Miejsce Ratusz, Plac Łokietka 1
Kategoria Wystawa

W Galerii Ratusz oglądać można prace wykonane podczas konkursów plastycznych, które odbyły się w ramach obchodów Dnia Europy. Organizatorem wystawy jest Urząd Miasta Lublin, natomiast wykonawcą „Galeria Po Schodach” Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie.

Jednym z elementów obchodów Dnia Europy, cieszącym się dużym zainteresowaniem, były konkursy plastyczne o Puchar Prezydenta Miasta, skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczestnicy konkurowali ze sobą w dwóch kategoriach: Szkoły Podstawowe wykonywały „Legendy Europejskie”, natomiast Gimnazja zmagały się z wykonaniem „Pocztówki z Lublina – Lublin Miastem Europejskim”.
Dzieła lubelskich szkół prezentowane są w Galerii Ratusz. Organizatorem wystawy jest Urząd Miasta Lublin, natomiast wykonawcą „Galeria Po Schodach” Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie.


Laureaci konkursu:
"Legendy Europejskie" - Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, przedstawiająca "Legendę o Czarciej Łapie",
"Pocztówka z Lublina" - Gimnazjum nr 7 im. Jana Kochanowskiego w Lublinie.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej