W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Występ kabaretu Czesuaf
Data rozpoczęcia 2009-01-20
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Kabaret

Kabaret Czesuaf w programie "Kundel czyli taki mieszaniec" - Pożegnanie Szampanka

Łukasz "Szampanek" Szymanek rodem z Lublina poznał się z kabaretem na scenie ACK "Chatka Żaka" w 2003 r, kiedy występował ze swoim lubelskim Kabaretem Ha-Ha.
Czesuaf zapamiętał Łukasza i już w 2006 zwerbował go do siebie. Po 6 latach poznański kabaret wraca na scenę Chatki Żaka, żeby symbolicznie pożegnać Szampanka

Kabaret Czesuaf powstał w 2002 roku w Poznaniu z inicjatywy studentów tamtejszego uniwersytetu. Przełomem w życiu kabaretu była jesień 2003 roku, kiedy to grupa zmieniła nazwę z "Czesław" na "Czesuaf" (zaznaczają w ten sposób swe specyficzne poczucie humoru). Zmianie uległ też nieco skład. Obecnie kabaret Czesuaf tworzy - jak sami mówią - "pięciu przystojnych inaczej facetów": Tomasz Nowaczyk, Maciej Morze, Łukasz Szymanek, Wojciech Kowalczyk oraz Przemysław "Dzięcioł" Dzięgiel.


Kabaret Czesuaf jest laureatem wielu nagród, m.in. II nagrody na 23. Przeglądzie Kabaretów PaKA w Krakowie (2007), Grand Prix oraz Nagrody Publiczności XII Mazurskiego Lata Kabaretowego "Mulatka" w Ełku (2006), Grand Prix IV Trybunałów Kabaretowych w Piotrkowie Trybunalskim (2006) czy I nagrody na XXV Wieczorach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim (2004).bilet: 10/15 zł