W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Występ taneczny - Kwiaty Ukrainy, Fatum, Etezja i Shadow

Występ taneczny - Kwiaty Ukrainy, Fatum, Etezja i Shadow
Data rozpoczęcia 2013-01-26
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Występ

Dom Kultury LSM zaprasza na występ zespołu tanecznego ze Lwowa Kwiaty Ukrainy oraz zespołów z Lublina: Fatum, Etezja i Shadow.

Zespół taneczny „Kwiaty Ukrainy” powstał w 1983 roku. W zespole tańczy ponad 150 dzieci ze Lwowa. W repertuarze ma około 30 tańców ludowych. Zespół występuje na Ukrainie i za granicą: w Polsce, Serbii, Niemczech, Austrii, Danii. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali. Funkcję kierownika artystycznego pełni Iryna Kołesnikowa.

Grupa Baletowa „Fatum” - jest laureatem wielu konkursów wojewódzkich, w 2012 roku ogólnopolskiego konkursu w Krośnie. Specjalizuje się w tańcach współczesnych. W skład grupy wchodzą studenci z różnych uczelni Lublina (7 osób).

Zespół Tańca Nowoczesnego „Etezja” działa w Dzielnicowym Domu Kultury „Bronowice” w Lublinie od 23 lat pod kierunkiem Janiny Ireny Wodeckiej. Występuje na scenach Lublina i województwa lubelskiego, daje koncerty na różnych uroczystościach okolicznościowych i państwowych.
Zespół co roku uczestniczy w imprezach charytatywnych (na rzecz domów dziecka, dzieci z chorobami serca, krwi, niepełnosprawnych) oraz akcjach „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” i „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”.
Zespół jest laureatem wielu prestiżowych nagród w przeglądach, konkursach i festiwalach o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Otrzymał czołowe nagrody, m.in.:
- Mistrza Polski w kategorii Disco Dance we Wrocławiu,
- Brązowy Medal w Pucharze Polski Dance Show,
- Złotą i Brązową Jodłę na XXX Jubileuszowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach,
- Brązowy Aplauz na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie,
- dwa złote i dwa srebrne medale na Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Białymstoku,
- Mistrzostwo Okręgu Lubelskiego w tańcu Hip Hop,
- VI miejsce w Polsce w Tańcu Hip Hop w formacjach.

Zespół Tańca Nowoczesnego „Shadow”, prowadzony przez Annę Słobodę działa przy Domu Kultury LSM. Występował na wielu przeglądach, festynach i imprezach tanecznych w województwie lubelskim.

Wstęp wolny.

Powiązane:

Dom Kultury LSM