W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
XII Fiesta Orientalna
Data rozpoczęcia 2022-06-23
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Konrada Wallenroda 4a
Organizator Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej
Udział Bezpłatny
Kategoria Wydarzenie

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na XII Fiestę Orientalną. 

Taniec brzucha wywodzi się z kultury arabskiej Egiptu, Syrii, Libanu, Tunezji, Maroca, Turcji i oryginalnie występuje pod nazwami Raks Sharki, W XX wieku taniec brzucha został rozpowszechniony na zachodzie i wzbogacony o elementy tańców zachodu: baletu, Jazzu, kabaretu. W tak uwspółcześnionej formie taniec Belly Dance zdobył serca fanek i publiczności z całego świata.

Wizualnie taniec brzucha łączy w sobie kontrasty: miękkość ruchów rąk i brzucha oraz ostre akcenty bioder do akompaniamentu bębna / darbuki. Ta forma ekspresji pozwala tancerce w subtelny sposób pokazać zmienne, nieuchwytne wręcz uczucia, nastroje, marzenia, które przepływają przez kobiecą duszę. Taniec orientalny to także bogactwo folkloru, mnogość barw, rekwizytów, niezwykłych strojów- pięknie i bogato zdobionych.

Dom Kultury LSM zaprasza do obejrzenia tego tańca orientu w wykonaniu tancerek ze szkoły AktivGen prowadzonej przez Iwonę Torbicką. W programie występy tancerek – znanych i cenionych na scenach w Polsce i za granicą: Joanny Dudek i Moniki Dendy.

Imprezie będzie towarzyszył „bazarek orientalny”, gdzie będzie można obejrzeć i zakupić ozdoby orientalne, biżuterię, czy przedmioty do dekoracji wnętrz.

 

Powiązane:

Dom Kultury LSM