Godzina 12.00
1. Powitanie uczestników i gości XIX Przeglądu (10 min)
2. Prezentacja filmowej wersji fragmentów inscenizacji XVIII Przeglądu – marzec 2016r. Autor: Jakub Kowalczyk (ok. 30 min)
3. Występ zdobywcy Grand Prix 2016 roku:„Juliet” - Natalia Smyl (ok. 15 min)
Rozmowa ze zdobywczynią nagrody GP – wrażenia z pobytu w Londynie i Stratford-upon-Avon oraz ze spektakli w teatrach The Globe i Royal Shakespeare Company
Około godz.13.15
4. Can’t Buy Me Love (based on: Love’s Labour's Lost - (ok. 20 min) Grupa pod Wiszącym Kotem – VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie
• Kierownictwo – Beata Gendek-Barhoumi
5. Fallen Dreams (based on: Othello, Julius Caesar, Romeo and Juliet, Antony and Cleopatra, Macbeth - (ok. 20 min) - Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS w Lublinie
• Kierownictwo – Anna Dunin- Dudkowska; Anna Butcher
Około godz. 14.00
6. Lady Macbeth (ok. 15 min) - XV LO w Zespole Szkół Nr 1 im. Władysława Grabskiego w Lublinie
• Kierownictwo – Krzysztof Zając
7. Ophelia (based on: Hamlet (ok. 10 min) - Biłgorajskie Centrum Kultury w Biłgoraju
• Kierownictwo – Alicja Jachiewicz-Szmidt
8. Głuszko – a Story of One Door (based on: A Midsummer Night’s Dream -- ok. 20 min) - Grupa pod Wiszącym Kotem – VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie
• Kierownictwo – Beata Gendek-Barhoumi
9. Invisible (based on: A Midsummer Night’s Dream – (ok. 20 min) - Grupa pod Wiszącym Kotem – VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie
• Kierownictwo – Beata Gendek-Barhoumi
10. The Taming of the Shrew (ok. 10 min) - II LO im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie
• Kierownictwo – Ewa Postępska-Piłat
11. The Sad Story (based on: The Winter’s Tale (ok. 20 min) - II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie
• Kierownictwo – Rafał Wrotkowski
Około godz. 15.30
12. The Poet’s Pen Gives Images a Name (ok. 30 min) (występ poza konkursem)
Inscenizacja oparta na fragmentach dramatu „Sen Nocy Letniej” Williama Szekspira
Scenariusz: Mieczysław Wojtas, Jerzy Wrzos
Reżyseria: Mieczysław Wojtas
Muzyka: Piotr Tesarowicz
Konsultacja językowa i adaptacja tekstu: Jerzy Wrzos
Wykonawcy: Teatr Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.
12+1. Romeo and Juliet (ok. 25 min)
Gimnazjum nr 11 im. Mariana Tadeusza Mokrskiego w Lublinie
• Kierownictwo – Agnieszka Adamczyk; Agnieszka Goliszek
14. Macbeth (ok. 5 min) - I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej
• Kierownictwo – Stefan Wrzosek
15. Macbeth – Update (ok. 15 min) - I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej
• Kierownictwo – Stefan Wrzosek
16. Her (based on: Hamlet, Romeo and Juliet, Othello, Antony and Cleopatra, The Scottish Play - (ok. 20 min) - Grupa pod Wiszącym Kotem – VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie
• Kierownictwo – Beata Gendek-Barhoumi
17. Juliet and Frior Laurence (ok. 20 min) - Biłgorajskie Centrum Kultury w Biłgoraju
• Kierownictwo – Alicja Jachiewicz-Szmidt
Około godz. 17.30
18. A Latter-Day Othello (ok. 20 min) - II LO im. Piotra Firleja w Lubartowie
• Kierownictwo – Rafał Wrotkowski
19. Hamlet (ok. 10 min) - LO im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie
• Kierownictwo – Jerzy Wrzos
20. Danes Delight in Playing Games (ok. 20 min) - Grupa pod Wiszącym Kotem – VII LO im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie
• Kierownictwo – Beata Gendek-Barhoumi
21. The Taming of the Shrew (ok. 10 min) - LO im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie
• Kierownictwo – Jerzy Wrzos
Około godz. 18.30
Konkurs dla publiczności: Images in Shakespeare’s Plays
Nagroda – niespodzianka.
Ogłoszenie nazwisk zdobywców nagród około 19.30