W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Yossele – Święty Skąpiec obrazki z krakowskiego Kazimierza

Yossele – Święty Skąpiec obrazki z krakowskiego Kazimierza
Data rozpoczęcia 2015-04-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Widowisko

Widowisko artystyczno-muzyczne w wykonaniu krakowskich artystów.

„Yossele – Święty Skąpiec” jest poetycko-muzyczną opowieścią o zamożnym Żydzie z krakowskiego Kazimierza, człowieku, którego postawa względem innych była co najmniej pogardliwą. Przez kilkanaście lat swojego życia wędrował on w nocy z czwartku na piątek po zaułkach Kazimierza zanosząc pod progi potrzebujących koperty z datkami na szabat dla biednych rodzin. Prawda o jego działalność wyszła na jaw dopiero po jego śmierci. Yossele został pochowany na krakowskim cmentarzu Remuh.
„Yossele- Święty Skąpiec” to opowieść o jego życiu, ale i o klimacie ówczesnego Kazimierza. To rutyna małego miasteczka w wielkim mieście: święta, obrzędy, harmider życia codziennego zebrany we współcześnie napisane teksty, przeplatane starymi, tradycyjnymi pieśniami i psalmami modlitewnymi.

Prapremiera „Yossele” odbyła się 24 sierpnia 2014 r. w Piwnicy Pod Baranami.

Bilet – 10 zł.

Powiązane:

Dom Kultury LSM