W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

„Zaczarowany Lublin” przed Trybunałem Koronnym

„Zaczarowany Lublin” przed Trybunałem Koronnym
Data rozpoczęcia 2010-06-09
Godzina rozpoczęcia 10:30
Godzina zakończenia 17:00
Miejsce Trybunał Koronny, Rynek 1
Kategoria Cykl

10.30 – 17.00 Pokój dzieciństwa – obok Trybunału zostanie symbolicznie wyznaczona przestrzeń – pokój dzieciństwa, w którym będzie można wysłuchać bajek i legend, opowiedzieć je innym czy obejrzeć krótkie przedstawienia teatralne. W pokoju dzieciństwa znajdować się będzie mówiąca szafa, stół pełen książek, fotel bujany i pełno poduszek. Do szafy będzie można wejść i wysłuchać bajki opowiedzianej specjalnie dla konkretnego słuchacza.

10.30 – Scenka teatralna pt.: „Zaczarowany Lublin” w wykonaniu uczniów Pierwszej Społecznej Szkoły Podstawowej w Lublinie pod opieką nauczycielki j. polskiego - p. Majki Chaciołki.

10.45 – 17.00 Akcja plastyczna „Karton Legend” – galeria diabłów polskich.
Przestrzeń miejska zapełni się czartami i aniołami namalowanymi przez dzieci i młodzież ale również przez dorosłych mieszkańców naszego miasta. Postacie te będzie można przedstawić na wielkich kartonowych pudłach ustawionych w przestrzeni Starego Miasta – anioły na Placu po Farze, diabły wokół Trybunału. Zarówno diabły jak i anioły będą inspirowane legendami jak i naturalną wyobraźnią dziecka, w niektórych momentach wspomaganą opowieścią moderatora o wybranych istotach. Wszystkie wykonane przez zainteresowanych prace wezmą udział w konkursie. Wybierzemy po 3 najlepsze prace z każdej kategorii. Przewidziane są słodkie nagrody!

10.45 – 11.45 Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczo - plastycznego pt.: „Ulubieni bohaterowie lektur” zorganizowanego przez Filię nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie. Quiz o bohaterach literackich: rywalizacja uczniów ze szkół podstawowych: SP nr 31 im. Lotników Polskich i SP nr 32 z Lublina.

Od 11.45 Zabawy anielskie i diabelskie „Między niebem a piekłem”(Grimuar - Studencki Klub Fantastyki i Gier Fabularnych).

11.45 – 12.00 Przedstawienie o Czarciej Łapie opowiedzianej w konwencji rozmowy Kronikarza z Janem Kochanowskim pod opieką p. Moniki Drozd, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Słabowidzącej w Lublinie.

12.00 – 13.00 Teatralizowana opowieść na kanwie legendy o Czarciej Łapie z udziałem uczniów z koła teatralnego pod opieką p. Agaty Wencel ze SP nr 29 im. Adama Mickiewicza.

12.00 – 13.00 Warsztaty o bajkach (Marcin Waciński).

13.00 Przedstawienie o bohaterach bajek – uczniowie z koła teatralnego ze SP nr 24 w Lublinie pod kierunkiem p. Elżbiety Figury.

13.30 Inscenizacja pt.: „Spotkanie w kręgu literatów” w wykonaniu uczniów z koła teatralnego „Kleks” ze SP nr 30 w Lublinie.

14.00 „Lublin czaruje legendami - sięgnij po książkę” - warsztaty prowadzone przez Agnieszkę Małysz i Martę Piasecką - bibliotekarki z Filii nr 21 MBP w Lublinie.

14.30 Fragment przedstawienia pt.: „Szkatuła” w reżyserii Katarzyny Szajewskiej, Teatr Postępu Wstecznego ze Świdnika.

14.45 Przedstawienie pt. „Jak wyginęli królowie” uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza w Krasnymstawie pod kierunkiem Doroty Wiśniewskiej.

15.00-16.00 Czytanie i opowiadanie bajek w Pokoju Dzieciństwa (p. Irena Bogucka z Klubu Seniora „Strumyk” i Piotr Rządkowski – minirecital; p. Renata Kiełbińska z Klubu Seniora – Klub Osiedlowy „Łęgi” SM „Czuby” w Lublinie).

16.00 Spacer śladami legend lubelskich.
Osoba przebrana za diabła co godzinę w różnych miejscach Rynku opowiadać będzie legendę o "Czarciej Łapie" (12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00).

10.00 – 17.00 Złota skrzynia dzieciństwa - będziemy do niej zbierać stare, wydobyte zza zakamarków szaf, strychów piwnic zapomniane książeczki dla dzieci, stare płyty winylowe z nagraniami bajek oraz unikalne klisze z bajkami dla dzieci. Chcemy je zachować od zapomnienia lub smutnego końca na przydomowym śmietniku. Zebrane materiały zostaną wykorzystane w następnej edycji Festiwalu oraz być może zostaną zaprezentowane na stronie internetowej. Osoby przekazujące materiały podczas „Zaczarowanego Lublina” otrzymają pamiątkowy exlibris.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej